Výsledky 22. kola Premier League

Manchester City porazil Burnley 3:1, Tottenham zdolal Brentford 3:2 a Liverpool doma přehrál Chelsea 4:1.

Manchester City zvítězil ve 22. kole Premier League nad Burnley 3:1. O osudu duelu rozhodl v první půli dvěma góly v rozmezí šesti minut argentinský mistr světa Julián Álvarez, jenž tak na hrotu útoku znovu skvěle nahradil Erlinga Haalanda, který po takřka dvouměsíčním zranění přišel na trávník až za rozhodnutého stavu. Hosté, jež koučuje bývalý kapitán Sky Blues Vincent Kompany, tak prohráli s úřadujícím mistrem už 10. ligové utkání za sebou a nadále se krčí u dna tabulky. Souboj druhého s předposledním měl být v jasné režii Manchesteru. Citizens navzdory zranění bývalých opor BVB Manuela Akanjiho a Haalanda pokračovali ve výborných výkonech, což naposledy pocítil v zápase FA Cupu Tottenham. Norský kanonýr už byl navíc připravený alespoň na lavičce, The Clarets se ho však nesměli zaleknout, jelikož ztráceli na záchranu sedm bodů. Domácí na první branku nečekali dlouho. Své rychlosti v souboji využil Matheus Nunes, jenž následným centrem přesně našel hlavu Álvareze. Argentinec neměl problém míč z bezprostřední blízkosti uklidit do sítě. Útočník přezdívaný „La Araňa“ zanedlouho sehrál parádní signál ze standardní situace společně s Kevinem De Bruynem, což vyústilo v další přesnou trefu mistra světa. Na druhé straně se v závěru poločasu dostal do ojedinělého protiútoku Lyle Foster, avšak jeho rána mířila těsně vedle zadní tyče. Kompanyho poločasový proslov neměl na jeho svěřence příliš velký vliv, poněvadž po méně než minutě od návratu na trávník opět inkasovali. Tentokrát se prosadil muž velkých okamžiků Rodri, a to již tradičně přízemní bombou zpoza pokutového území. Tutovku měli ale i hosté. Zeki Amdouni šel úplně sám na bránu, nicméně v klíčové situaci nezachoval chladnou hlavu a přestřelil. Na hřiště se po dvou měsících podívala také největší zbraň útočného arzenálu Pepa Guardioly Haaland, jenž vystřídal znovu famózně hrajícího De Bruyneho. V nastaveném čase se ještě mezi přesné střelce zapsal Ameen Al Dakhil, který z bezprostřední blízkosti trefil odkrytou část branky. Manchester tedy nezaváhal a získal tři body. V dalším kole jej čeká 5. února utkání s Brentfordem, Burnley se už o dva dny dříve představí doma proti Fulhamu.