Tomáš Souček a Liverpool vedou v anglické lize

Tomáš Souček se v anglické lize vítězným gólem v 91. minutě podílel na vítězství West Hamu na hřišti Evertonu 3:1. Až v nastavení rozhodl generálku na čtvrteční osmifinále evropské ligy se Spartou také lídr tabulky Liverpool.

Tomáš Souček se v anglické lize vítězným gólem v 91. minutě podílel na vítězství West Hamu na hřišti Evertonu 3:1. Až v nastavení rozhodl generálku na čtvrteční osmifinále evropské ligy se Spartou také lídr tabulky Liverpool. V 99. minutě zápasu na stadionu sestupem ohroženého Nottinghamu zlomil bezbrankový stav Darwin Núňez. West Hamu se povedlo zápas otočit poté, co v 56. minutě inkasoval od Beta. Portugalský útočník už v prvním poločase neproměnil velkou šanci a dokonce pak pohrdl i penaltou. Když už se konečně trefil, za šest minut se proti svému bývalému týmu prosadil Zouma a vyrovnal. West Ham pak několika skvělými zákroky podržel brankář Areola a také Souček, jenž vykopl míč z brankové čáry. A právě český reprezentační kapitán, který stejně jako obránce Vladimír Coufal nastoupil v základní sestavě, si v první nastavené minutě hrudníkem zpracoval Kudusův centr a precizním „half-volejem“ poslal balon do levého horního rohu Pickfordovy branky. V samém závěru ještě z brejku pojistil vítězství United Álvarez. Svěřenci Davida Moyese vyhráli podruhé za sebou a v tabulce jsou sedmí. Everton v lize nezvítězil už podesáté. Liverpool pět dní před duelem v Praze dobyl obranu Forest až v dlouhém nastavení díky Núňezově hlavičce. Gól uruguayského útočníka dal „Reds“ jistotu, že i po 27. kole povedou tabulku, protože před nedělním manchesterským derby mají před druhými City čtyřbodový náskok.