Švýcarsko remizovalo se Skotskem 1:1, Shaqiri odpověděl na vlastní gól

Švýcarsko a Skotsko remizovaly ve skupině A mistrovství Evropy ve fotbale v Kolíně nad Rýnem. Skotsko šlo do vedení vlastním gólem, ale Shaqiri vyrovnal. Švýcaři mají naději na postup do osmifinále, zatímco Skotové potřebují výhru v posledním zápase s Maďarskem.

Švýcarsko a Skotsko remizovaly ve skupině A mistrovství Evropy ve fotbale v Kolíně nad Rýnem. Skotsko šlo do vedení už ve 13. minutě vlastním gólem, ale Shaqiri vyrovnal ještě v prvním poločase. Švýcaři mají naději na postup do osmifinále, protože čtyři body zatím vždy k postupu minimálně ze třetího místa stačily. Skotové získali první bod a naděje na setrvání na turnaji jim může udržet jen výhra v závěrečném utkání s Maďarskem. Skotský tým v jedenácti zápasech od loňského září dokázal porazit jen Gibraltar a na Euru ještě nikdy neprošel ze základní skupiny. Chyběl jim stoper Porteous, který za vyloučení dostal trest na dva zápasy, a v obraně ho nahradil Hanley. Druhou změnou ve srovnání s pětibrankovým debaklem od Němců byl v záloze Gilmour místo Christieho. Ve švýcarské sestavě dostal před autorem první branky na Euru Duahem přednost zkušený Shaqiri a za důvěru se rychle odměnil. Švýcaři zakončí skupinu v neděli od 21:00 ve Frankfurtu nad Mohanem zápasem s Německem, Skotové budou paralelně hrát ve Stuttgartu s Maďarskem.