Slovinsko - Dánsko 1:1, Seveřany rozjásal Eriksen, po teči vyrovnal Janža

Stadion ve Stuttgartu poprvé výrazně zašuměl v 16. minutě, kdy 21letý slovinský talent Šeško z velké dálky jen těsně minul pravou tyč dánské branky. Poté Eriksen skóroval a Janža vyrovnal po teči.

Stadion ve Stuttgartu poprvé výrazně zašuměl v 16. minutě, kdy 21letý slovinský talent Šeško z velké dálky jen těsně minul pravou tyč dánské branky. Poté Eriksen skóroval a Janža vyrovnal po teči. Následně měli několik slibných pozic i svěřenci kouče Keka, nicméně se stále museli mít na pozoru v obraně, jelikož jim zatápěl bývalý hráč Slavie Bah. Do konce zápasu si už ani jeden z týmů vyloženou šanci nevytvořil, semifinalisté posledního Eura Dánové tak na úvod letošního šampionátu nečekaně ztratili body. Se Slovinci se potkali už v kvalifikační skupině, v rámci níž loni v listopadu vyhráli 2:1 a přesně před rokem – stejně jako nyní – remizovali 1:1. Příště narazí na Anglii a Slovinci, kteří startují na Euru po 24 letech a podruhé v historii, vyzvou Srbsko.