Slavia zachránila bod v Zlíně, Jurečka dostal červenou kartu

Slavia Praha zachránila bod v utkání proti Zlínu, kde se nechal útočník Jurečka za zbytečný faul vyloučit. Zlín i přes velmi cenný skalp favorita zatím dál pokračuje v nelichotivé sérii, nevyhrál pět z minulých šesti kol a od posledních Českých Budějovic ho dělí jediný bod.

Hosté už se pak na další gól nezmohli a ve druhém jarním duelu získali jen bod. Jejich ztráta na vedoucí Spartu je tak před víkendem nově čtyřbodová. Odložený zápas na zlínské Letné se měl původně odehrát začátkem prosince, ale kvůli silnému sněžení a nezpůsobilému terénu byl odložen. "Musím být spokojený, protože urvat bod se Slavií je fantastický výsledek. Věděli jsme, že Slavia má obrovskou kvalitu, ale kluci k tomu přistoupili zodpovědně, sáhli si na dno a mělo to efekt," řekl zlínský trenér Bronislav Červenka na tiskové konferenci. "Zápas moc fotbalových momentů nepřinesl, spíše hodně osobních soubojů a fyzických kontaktů. Rozhodly standardní situace a hra ve vzduchu," uvedl hostující kouč Jindřich Trpišovský, který si tak musí počkat na jubilejní 150. ligové vítězství na lavičce Slavie. "Byla to válka se špatným koncem pro nás," doplnil útočník Chytil. Slávistický kouč Trpišovský změnil oproti defenzivně nevydařenému zápasu s Jabloncem (4:3) rozestavení a do čtyřčlenné obrany poprvé od základu postavil zimní posilu Zimu. Jeho spoluhráč Ševčík se také postaral o první možnost změnit skóre, v sedmé minutě vyslal z dvaceti metrů tvrdou střelu, s níž měl brankář Dostál plné ruce práce. Domácí brzy otupili úvodní nápor favorita a také byli blízko vedoucímu gólu. Na přetažený centr zprava si naběhl Čelůstka, ale zblízka netrefil Mandousovu bránu. Slavia měla v dalším průběhu první půle mírnou převahu, jenže nedokázala prolomit obranu Zlína. Ve 31. minutě se to málem podařilo Tomičovi, jehož hlavičku z ostrého úhlu vyhlavičkoval mimo nebezpečí Kolář. Hosté se do vedení dostali až v nastavení první půle, po standardní situaci a centru Ševčíka se hlavičkou prosadil Chytil a zaznamenal svůj šestý ligový gól v sezoně. Domácí mohli vyrovnat hned v úvodu druhé půle, kdy se uvolnil Ikugar, ale ve slibné pozici vystřelil jen slabě. Slavia se i v této fázi hry rozjížděla pomalu, v 54. minutě Oscarova střela olízla tyč Dostálovy branky. Místo navýšení náskoku ale přišlo nečekané zlínské vyrovnání. V 67. minutě po centru Čelůstky skóroval hlavičkou Nigerijec Ikugar. Zimní ofenzivní posila vstřelila svůj premiérový gól v české lize. Pražané posílili ofenzivu, vytvořili si územní převahu, s níž přišly i šance. Masopustova střela skončila těsně nad. Slávistické šance na vítězství snížil v 82. minutě Jurečka, jenž dostal červenou kartu za úder loktem do tváře Didiby. Nápor hostů sice neutichl, ale gólové vyústění neměl. Naopak domácí mohli i vyhrát, Schánělec zahodil vyloženou šanci a branku Vukadinoviče zrušil kvůli ofsajdu zásah videorozhodčího. "I tak je to pro nás obrovský zisk, vypořádali jsme s favoritem velmi dobře, v týdnu jsme jen slyšeli, kolik nám nasypou, a nestalo se to," radoval se Srb Vukadinovič. Slavia tak se Zlínem ztratila ligové body poprvé od dubna 2019 a sérii devíti vítězství.