Romain Bardet ovládl úvodní etapu Tour de France

Francouzský cyklista Romain Bardet vyhrál první etapu Tour de France, která se konala v Itálii z Florencie do Rimini. Bardet těsně dotáhl únik spolu se svým kolegou Frankem Van den Broekem a peloton dorazil o pět sekund později.

Francouzský cyklista Romain Bardet vyhrál 29. června 2024 první etapu Tour de France, která se jela z Florencie do Rimini v Itálii. Po 206 kilometrech se Bardet spolu se svým stájovým kolegou Frankem Van den Broekem těsně dotáhl únik. Peloton dorazil do cíle o pět sekund později v čele s Belgičanem Woutem van Aertem. Český zástupce Jan Hirt nabral na úvod velkou ztrátu. Bardet si připsal čtvrté etapové vítězství na Tour de France, první po sedmi letech. Na prvních dvou místech v úvodní etapě dojeli jezdci z jedné stáje poprvé od roku 1995. Hirt, který nedávno skončil osmý na Giru d'Italia, startuje na Tour de France podruhé a má pomáhat Remcu Evenepoelovi. Před startem dnešní etapy si ale zlomil tři zuby po kolizi s divákem a do cíle dojel s velkou ztrátou. Brit Mark Cavendish měl v náročné etapě problémy a dokončil ji za Hirtem. Bardet uvedl, že vždy byl jeho cílem vyhrát etapu na Tour de France a že to bylo pro něj velké dojetí. Etapu vyhrál s časem 5:07:22, následovaný Van den Broekem a Van Aertem.