Oštěpař Vadlejch se raduje z mistrovství Evropy

Oštěpař Jakub Vadlejch se stal mistrem Evropy v atletice po deseti letech, když svým posledním pokusem hodil oštěp na 88,65 metru. Vítězství ho velmi potěšilo a překonal vedoucího Němce Webera téměř o tři metry.

Oštěpař Jakub Vadlejch se stal mistrem Evropy v atletice po deseti letech, když svým posledním pokusem hodil oštěp na 88,65 metru. Vítězství ho velmi potěšilo a překonal vedoucího Němce Webera téměř o tři metry. Vadlejch popsal, že se cítil dobře při rozcvičování, ale začátek závodu nebyl ideální. Podařilo se mu však zlepšit techniku a získat zlatou medaili. Mezi ním a Weberem nebyla žádná zlá krev, oba si podle něj navzájem přejí úspěch. Vadlejchův úspěch byl také připomínkou olympijského závodu z roku 2008, kdy Barbora Špotáková získala zlato posledním pokusem. Gratulace přišly od šéfa Českého atletického svazu i od bývalého kolegy. Vadlejchův úspěch byl také podpořen novými dresy českých atletů, které symbolizovaly jeho vítězství. Vadlejchův triumf byl vítaným signálem pro mladou generaci atletů a ukázal, že mají před sebou světlou budoucnost. Bývalý oštěpař Petr Frydrych zdůraznil, že Vadlejchovi pomohly zkušenosti a dlouholetá praxe v podobných soutěžích.