Německo - Skotsko 5:1, historicky nejvyšší výhra v zahajovacích duelech

Německo porazilo Skotsko 5:1 v zahajovacím zápase šampionátu, což je historicky nejvyšší výhra v této fázi turnaje. Němečtí fotbalisté předvedli skvělý výkon a dominovali na hřišti.

První šance přišla už po necelé minutě, první gól padl v desáté minutě a krátce poté už Německo vedlo 2:0. Němečtí fotbalisté se na domácím šampionátu parádně rozjeli, předváděli rychlé akce a byli skvělí v kombinacích i individuálně. Skotský tým nebyl schopen se bránit a výsledek 5:1 je pro ně ještě milosrdný. Německo tak zaznamenalo historicky nejvyšší výhru v zahajovacím zápase kontinentálních šampionátů. Němečtí fotbalisté ukázali, že jsou dobře připravení po neúspěších na předchozích turnajích a vyřazení v osmifinále Eura 2021. Jejich hra byla plná chuti a lehkosti, což vedlo k úspěchu. Skotský kapitán Andy Robertson uznal, že ve první půli nebyli Německu soupeřem. Němečtí fotbalisté si vytvořili mnoho šancí a dominovali na hřišti. Druhý poločas už byl jasný, Němci si drželi míč, vytvářeli si šance a přidali další góly. Celkově zápas skončil vítězstvím Německa 5:1. Dalšími týmy ve skupině A jsou Maďarsko a Švýcarsko.