Mönchengladbach podlehl Bayernu 1:3

Mönchengladbach prohrál ve 20. kole Bundesligy na hřišti Bayernu 1:3. Domácí začali aktivně, ale Bayern dokázal zápas otočit a zvítězit.

Mönchengladbach padl ve 20. kole Bundesligy na půdě Bayernu 1:3 a poprvé od ročníku 2016/2017 podlehl mnichovskému gigantovi v obou ligových duelech. Domácí začali velmi aktivně, nicméně po přesné střele Nica Elvediho vedla 'Hříbata'. Bavoři ale ještě do poločasu vyrovnali zásluhou Aleksandara Pavloviće a v 70. minutě jim tři body zajistil Harry Kane. Anglický kanonýr zaznamenal již 24. trefu v nejvyšší německé soutěži, víc se v premiérové sezoně povedlo jen v 60. letech Uwemu Seelerovi. V sestavě hostů znovu chyběl zraněný Tomáš Čvančara. Bayern porážku s Brémami napravil dvěma výhrami, které ale nebyly příliš přesvědčivé. Union i Augsburg totiž Mnichovští porazili rozdílem jediného gólu. Na jejich hřiště navíc nyní přicestoval obávaný Mönchengladbach, který dokázal za poslední roky Bavory rozesmutnět jistě nejčastěji. 'Hříbata' si navíc v posledním kole zvedla sebevědomí remízou s Leverkusenem. V úvodu vyčníval ze všech nejvíce Leroy Sané, který stihl během prvních 10 minut zahodit dvě velké příležitosti. Nejprve se tvrdě opřel do odraženého míče na hranici vápna a orazítkoval břevno. Následně jej Thomas Müller našel šikovnou přihrávkou, po níž Sané překonal Moritze Nicolase, nicméně zamířil těsně vedle. Po půlhodině hry se o slovo přihlásila i 'Hříbata'. Nejprve se Florian Neuhaus dostal k dorážce, kterou jeden z bránících hráčů vykopl před brankovou čárou. Po další šanci už outsider vedl, když se Elvedi uvolnil a zamířil z první přesně k pravé tyči. Bayern se nevzdal a ještě do poločasu vyrovnal. Ve 45. minutě Müller šikovně prostrčil balon na mladého Pavloviće, jenž z úhlu prostřelil Nicolase. Už po necelých třech minutách mohl otočit vývoj duelu Jamal Musiala, jenž vypálil z pozice penaltového puntíku těsně vedle levé tyče. Po hodině hry z hranice vápna napřáhl Kane, a i když mířil přesně do levého dolního rohu, neuspěl, neboť Nicolas předvedl pohotový zákrok. V 70. minutě se již anglický snajpr radoval, když k němu propadl balon po špatném výběhu brankáře a hlavičkou jej poslal do sítě. Pojistku na vítězství bavorského celku přidal v závěru Matthijs de Light, když si nejlépe naběhl na centr z přímého kopu, jenž šikovně kopl Sané. Mnichov tak zvítězil potřetí za sebou. V dalším kole jej čeká 10. února velmi důležitý souboj s Leverkusenem, Mönchengladbach se ve stejný den utká s Darmstadtem.