Chorvatsko - Albánie 2:2, Gjasula vlastním gólem srovnal v nastavení

Albánci měli v úvodních 45 minutách navrch, ale Chorvaté se dokázali vrátit do zápasu. Remíza 2:2 byla spravedlivým výsledkem plným dramatických momentů.

Úvodních 45 minut patřilo Albáncům, poté kontrolu nad zápasem převzali Chorvaté. Celé utkání se odehrálo v aktivním tempu, fanoušci sledovali řadu příležitostí na obou stranách. I proto je remíza spravedlivým výsledkem. Ten se zrodil po dramatickém závěru. Chorvaté vedli, ale neuhlídali na levé straně Mitaje, který přihrávkou našel Gjasulu. Albánský záložník procedil míč přes Gvardiola a překonal i brankáře Livakoviče. Ze smolaře byl rázem hrdina. V 76. minutě měl totiž Gjasula hlavu v dlaních. Budimir přetlačil Hysaje, přihrál před branku Sučičovi, jenž trefil jen obrannou clonu. Ale pak se míč nešťastně odrazil ke Gjasulovi, který nestačil zareagovat a poslal balon do vlastní sítě. Chorvatští fanoušci byli v euforii, krátce předtím totiž skóroval Kramarič po zasekávačce a přesné ráně na přední tyč. Nadělil si dárek k 33. narozeninám a vymazal tak manko po nepovedeném prvním poločase, po kterém trenér Dalič sáhl hned k dvojitému střídání. Albánci v první půli soupeře přestříleli a zaslouženě šli do vedení. Na konci trpělivé kombinace z 10. minuty byl Laci. Gólová akce Chorvatů v utkání mistrovství Evropy proti Albánii. Na jejím konci byl útočník Andrej Kramarič, který vyrovnával na 1:1. Míč postupně putoval z levé strany hřiště až na pravé křídlo, odkud parádně centroval Asani. Ve vápně si úspěšně míč našel sparťanský záložník a hlavou přesně zakončil. Lépe vyšli Albánci také z divoké sekvence mezi 27. a 31. minutou. Nejdříve přečkali hlavičku Petkoviče, poté dvakrát zahrozili: z dobré pozice pálil Hysaj, na brankáře Livakoviče pádil Asani, který nadějnou příležitost zahodil. Radost si přece jen Albánci ještě jednou užili, když v závěru zápasu srovnali na 2:2. Neopakoval se tak scénář z úvodního zápasu s Itálií, v němž vedli po 23 sekundách, ale nakonec padli 1:2. Chorvaté si chtěli zlepšit náladu po nepovedeném duelu se Španělskem (0:3), druhý duel mistrovství ale k výhře nedotáhli.