Český fotbalista, který (ne)ubránil Havertze. My byli jako na kolotoči, vzpomíná

Kai Havertz, německý fotbalový talent, debutoval za reprezentaci do 16 let v listopadu 2014 během přátelského utkání proti České republice. Jak se vyvíjela jeho cesta k vrcholu?

Kai Havertz, německý fotbalový talent, debutoval za reprezentaci do 16 let v listopadu 2014 během přátelského utkání proti České republice. Od té doby jeho kariéra strmě stoupala, což vyvrcholilo přestupem do Chelsea a následně do Arsenalu. Jaké byly jeho začátky a jak se vyvíjela jeho cesta k vrcholu? Kai Lukas Havertz je velkou hvězdou německé reprezentace. Narodil se 11. června roku 1999 v Cáchách. Jeho kariéru ve velkoklubech fanoušci nejspíš dobře znají. Podařilo se nám najít první Havertzovu stopu v německé reprezentaci. V listopadu 2014 debutoval za německou reprezentaci do 16 let. Bylo to během přátelského utkání s reprezentací ČR, které se hrálo v Praze a které Němci vyhráli 3:1. Havertz hrál od začátku utkání do 57. minuty, kdy jej vystřídal Tom Baack. V zápase Havertz inkasoval žlutou kartu. 'My byli jako na kolotoči,' vzpomíná s úsměvem Mikuláš Jáša, který celý zápas odehrál v obraně české reprezentace. Na střídačce tehdy byl Ladislav Krejčí, který naskočil až v 70. minutě a aktuálně reprezentuje ČR na mistrovství Evropy 2024. Havertz prožil skvělé roky v Londýně. Přestup do Chelsea byl oznámen dne 4. září 2020, Havertz podepsal smlouvu na pět let. Stal se druhou nejdražší posilou v klubové historii po brankáři Kepovi (2018), přestupová částka se v případě aktivování bonusů měla vyšplhat na 71 milionů liber. Havertz jediným gólem rozhodl finálový duel Ligy mistrů UEFA mezi Chelsea a Manchesterem City, když se 29. května 2021 prosadil již v prvním poločase a přispěl k výhře svého klubu 1:0. Pro Havertze premiérový gól v této soutěži v jeho 20. zápase Ligy mistrů přisoudil Chelsea nejprestižnější kontinentální trofej. Kai Havertz se stal v červnu 2023 první letní posilou Arsenalu. Sestava české reprezentace do 16 let v roce 2014: Letáček - Tvaroh, Burda, Jáša, Ondráček (55. Dudl) - Fortelný (41. Frýdek), Sedláček, Zmrzlý (55. Žitný), Šípek (63. Huf) - Rusek (70. Krejčí), Kubala.