Albánie prohrála s Itálií, i přes vedoucí gól v historii Eura

Albánie vedla nejrychlejším gólem v historii Eura, ale nakonec prohrála s Itálií. Itálie se dokázala vzpamatovat a zápas otočit ve svůj prospěch.

Těžká skupina B pokračovala druhým zápasem, ve kterém se představili i poslední evropští šampioni. Od svého vítězství prošla Itálie generační obměnou a v prvním klání v Německu vyzvala Albánii, která překvapivě vedla od prvních vteřin. Po autovém vhazování se trefil Nedim Bajrami. Už po deseti minutách však Italové srovnali zásluhou Alessandra Bastoniho a následně šli do vedení po brance Nicoly Barella. V druhém poločase se do zápasu podíval i hráč Sparty Qazim Laci, ale porážce své země 1:2 nezabránil. Utkání začalo ve velkém tempu a už po 23 vteřinách hry Bajrami vystihl riskantní vhazování Italů, ve vápně získal míč a na přední tyči nachytal brankáře Donnarummu. Svou rychlou trefou pokořil rekord evropských šampionátů, který od roku 2004 držel Rus Dmitrij Kiričenko, když skóroval po minutě a sedmi sekundách proti Řecku. Itálie se však nenechala znervóznět, brzy získala zápas pod svou kontrolu a vyrovnání přišlo v jedenácté minutě. Po nakrátko rozehraném rohu albánská obrana nepokryla zadní tyč, kde zůstal volný Bastoni a hlavou zužitkoval centr Pellegriniho. Zatímco první poločas byl ofenzivní, ve druhé půli Itálie hru kontrolovala a příliš ofenzivních akcí k vidění nebylo. Chiesa pálil vedle a Dimarcova dalekonosná střela také neuspěla. Albánie pořádně zahrozila až v závěru, kdy se za obranu dostal střídající Manaj, ale Donnarumma mu zmenšil úhel a albánský útočník i díky jeho malé teči branku netrefil. Itálie je po výhře na druhém místě tabulky skupiny B za Španělskem, které zdolalo Chorvatsko 3:0. Albánii k vyrovnání nepomohl ani hráč pražské Sparty Qazim Laci, který přišel do hry v 68. minutě.